background image
icon back icon

Články

Zber plechovičiek sme úspešne ukončili

Zber plechovičiek sme úspešne ukončili

icon view 505 icon comm 0 icon up 332 icon down 325 icon cal 23.01.2015

Ako dopadol zber hliníkových plechoviek a ostatných výrobkov?

Koncom minulého roku zbierali dráčikovci plechovičky, pozlátka a ďalšie výrobky z hliníku. V rámci Ekoprojektu sme naštartovali II. Etapu a to zberom ľahkých vecí. Môžme v jednoduchosti povedať, že v mesiaci december sme naplánovali pre žiakov len takú ľahšiu úlohu, keďže jedna plechovička, ktorú sme odvážili mala 0,02 kg. Bolo zaujímavé pozorovať preberanie plechovičiek, keď "malí dráčikovia" doniesli 1 alebo pár plechoviek. Samozrejme, všetko sme presne odvážili a každému jeho "úlovok" zapísali. Do zberu mohli dať aj ostatné hliníkové výrobky - napríklad zvyšky Al fólie, hliníkové vrchnáčiky z jogurtov alebo pozlátka z čokoládiek. A keďže sme mali v decembri aj sviatok 6.12. - Mikuláša, tak pozlátok bolo dosť.
Zberu sa zúčastnilo celkom 16 dráčikov a doniesli takmer 20 kilogramov! Pre ilustráciu uvedieme, že to je približne 60 plechovičiek na jedného žiaka. Celkovo to bolo asi 950 plechovičiek. Podľa niektorých článkov z oblasti recyklácie je možné vyrobiť rám bicykla z približne 650-700 plechoviek.
Takže sa nám podarilo vyrobiť JEDEN RÁM !
Super.....
Ďakujeme všetkým zberačom a tešíme sa na pokračovanie - od januára zbierame vrchnáčiky z PET fliaš aby sme si vyrobili obrázky a skrášlili naše okolie.
váš tím rabinakSolutions

captcha

K článku Zber plechovičiek sme úspešne ukončili nebol zatiaľ pridaný žiadny komentár.